INFORMACE O SPOLEČNOSTI ENTERPRISE RENT-A-CAR

Co znamenají služby „Enterprise Way“? Staráme se o zákazníky, o naše komunity i životní prostředí.

Kultura a tvrdá práce – to je to, co stojí za příběhem úspěchu společnosti Enterprise Rent-A-Car.

Naše hlavní zásady a skromné začátky mají svůj základ v upřímném a čestném jednání. Jsme přesvědčeni o tom, že je potřeba postupně posilovat komunity. Sloužíme svým zákazníkům tak, jako by to byli členové naší rodiny. A tvrdou práci odměňujeme. Tyto zásady dnes platí úplně stejně jako v roce 1957, kdy byla naše společnost založena.

V současnosti zaujímá společnost Enterprise díky své rozsáhlé síti, vozovému parku a nabídce služeb místo největšího poskytovatele řešení přepravy na světě. Svým zákazníkům nabízíme vypůjčení vozidel na místních pobočkách a letištích, službu sdílení aut (car sharing), vypůjčení exotických vozidel i dodávek a vedle toho i službu Flex-E-Rent; nabízíme podniková řešení v případě potřeby specializovaných vozidel, například dodávek s regulací teploty a bezbariérové minibusy. Působíme ve více než 100 zemích a máme více než 9 500 poboček.

Co to znamená pro naše zákazníky? Jsme tu, když nás potřebujete. Aktivně se podílíme na trvalé udržitelnosti: nejen proto, že je to chytré z podnikatelského hlediska, ale proto, že jsme přesvědčeni o potřebě zlepšovat svět pro budoucí generace. Vzhledem ke své velikosti máme jedinečnou pozici, odkud můžeme podporovat inovaci, pokročilý výzkum a testovat řešení vycházející z požadavků trhu.

Věděli jste to?

Zakladatel Jack Taylor vybral název Enterprise jako poctu letadlové lodi ze druhé světové války, na které sloužil – USS Enterprise. V současnosti je název „Enterprise“ synonymem vedení a vizionářského podnikání.

  • Zakladatel Jack Taylor
  • Silnice s auty
  • Místo pobočky Enterprise
  • Výzkum paliv
  • Služba CarShare
  • Auto na dálnici
  • Letadlová loď USS Enterprise

HODNOTY

9 500

Společnost Enterprise má více než 9 500 poboček ve více než 100 zemích.

50MM

Společnost Enterprise se zavázala zasadit během 50 let 50 milionů stromů.

„V první řadě je třeba starat se o zákazníky a zaměstnance, vše ostatní přijde samo.“

Všechno začalo sedmi auty a vizí

Příběh Enterprise začíná vizí jednoho muže. V roce 1957 se Jack Taylor, vyznamenaný pilot a veterán druhé světové války, vrátil domů s nadějí, že začne podnikat a založí rodinu.

Díky tomu, co se naučil u amerického námořnictva – včetně hodnoty tvrdé práce, týmového ducha a prostého hesla „dělej, co je správné“ – vymyslel Jack úplně novou koncepci pronájmu automobilů, s vozovým parkem čítajícím sedm aut.

Enterprise je nyní běžně známý název mezi zaneprázdněnými cestovateli i automobilovými výletníky. Jsme značkou, která je uznávaná jako celosvětový leader v oboru půjčování vozidel. Ceníme si svých zaměstnanců a zákazníků stejně jako členů své rodiny. V současnosti společnost Enterprise pokračuje v úspěšném podnikání prostřednictvím souboru jednoduchých, ale přesto mocných přesvědčení, která jí pomohla stát se leadrem v oboru půjčování vozidel, a pomáhá jí při prosazování trvalé udržitelnosti a inovací.


Dvojice si prohlíží vozidlo k pronájmu