Výlet po dálnici Pacific Coast Highway (PCH)

Silnice State Route 1 bývá označována jako ryze americká. Vine se téměř po celé délce kalifornského tichomořského pobřeží a nabízí scenérie, které vám vyrazí dech. Prosluněné pláže, příboj v neprozkoumaných zátokách a nervy drásající serpentiny zahalené plíživou mlhou: to vše tvoří jednu z nejpamětihodnějších, nekrásnějších a také nejrozmanitějších projížděk v Severní Americe. Poskytujeme trasu, která obsahuje Americkou riviéru v Santa Barbaře, úžasnou a ničím nerušenou divočinu na Big Sur i kulturní mekku Severní Kalifornie, San Francisco.

 • A. Santa Barbara

  Santa Monica je rodištěm moderního skateboardingu a je první zastávkou na téhle krásné vyjížďce. Film "Lords of Dogtown" (Legendy z Dogtownu) je natočen na motivy skupiny Z-Boys, což by skateboardingový tým z Venice Beach, který  70. letech 20. století způsobil v tomto sportu převrat.

  Ze Santa Moniky zamiřte do Malibu, kde po cestě uvidíte palmy písčité pláže na jedné straně a zelené kopečky na druhé.

 • B. San Simeon

  Pokud máte hlad, jistě vás potěší, že San Maria je známá vynikajícím grilováním: zkuste steak „tri-tip“ se všemi přílohami.

  Zastavte se na Vista Point okolo města San Simeon a podívejte se na odhadem 17 000 rypoušů sloních. Nasávejte ty nádherné výhledy, zvuky a vůně – a taky dávejte pozor na veverky!

 • C. Big Sur

  Projeďte státním parkem Julia Pfeiffer Burns a podívejte se na působivé vodopády McWay Falls. Voda padá přímo do vln oceánu, které šplouchají u břehu.

  Tato část výletu vám nejlépe přiblíží krásu a klid na Big Sur, kde najdete můstky nad propastmi, útesy padající do moře a s ničím nesrovnatelné panoramatické vyhlídky.

 • D. Santa Cruz

  Z Big Sur se vydejte nahoru pobřežím do Monterey. Spisovatel John Steinbeck, držitel Nobelovy ceny, vyrostl v nedalekém Salinas a řada jeho románů se odehrává přímo ve městě nebo jeho okolí.

  Sýr Monterey Jack, který vyrábějí mexičtí františkánští mniši, pochází právě z této oblasti (což nepřekvapí, že?). Velryby, delfíni a sviňuchy můžete v Monterey Bay pozorovat celoročně.

 • E. San Francisco

  Když budete pokračovat k severu, Santa Cruz je domovem některých nejlepších pláží a nejznámějších surfovacích míst na světě. Surfaři si mohou změřit síly na 11 špičkových surfových příbojích.

  V Santa Cruz naleznete také nejstarší promenádu na západním pobřeží. Byla postavena v roce 1907. A v poslední etapě výletu do San Francisca navštivte malebný maják Pigeon Point. Odtud už vyrážíte za světly velkoměsta San Francisco.