Celodenní výlety – Miami

Chcete-li získat neotřelý pohled na Sluneční stát, vydejte se ven z Miami a hledejte Benátské vodní cesty, setkání s divokými tvory i tichá místa k odpočinku.

miamism
 • Vizcaya

  7,5 km (5 mil)

  Muzeum a zahrady Vizcaya kousek jižně od Miami. Dům v italském stylu patřil miliardáři z konce století, podnikateli Jamesi Deeringovi. Nyní je to národní historická památka, uvedená v seznamu nejohroženějších historických paláců v Americe: úchvatné zahrady sídla Vizcaya i zdobený dům, který překypuje evropským uměním a nábytkem z 19. století, jsou opravdu velmi působivé. Sídlo Vizcaya jste mohli vidět jako lokaci v mnoha filmech, například "Iron Man 3" a "Any Given Sunday (Vítězové a poražení)."
 • Coconut Grove

  16 km (10 mil)

  Uvolněná atmosféra Coconut Grove nabízí dokonalý protiklad rušného centra Miami. Jde o nejstarší trvale obydlenou čtvrť Miami. Zdobené historické památky a parky z 19. století ve městě nabízejí klidné útočiště, kam se můžete uchýlit z přeplněného Miami. Navštivte státní historický park Barnacle, kde naleznete nejstarší dům v jeho původním umístění v okrsku Miami-Dade County. Je to bývalý domov zakladatele Coconut Grove, kterým byl Ralph Middleton Munroe. Můžete jen tak bloumat lesem z tropických dřevin a současně si vychutnat výhledy na pobřeží zálivu Biscayne.
 • Fort Lauderdale

  42 km (28 mil)

  Město Fort Lauderdale je vyhlášené jako "americké Benátky" díky svým 450 km dlouhým vodním cestám. Nijak tedy nepřekvapí, že mnoho místních atrakcí je také vodních. Můžete volit z projížďky na řece na gondolách, říčních lodích z 19. století nebo veslovacích člunech. Nebo vyzkoušejte výlet lodí Duck na Las Olas Boulevard, hlavní městskou třídu. Za chladnějších dnů se můžete věnovat prohlídce galerií umění nebo nakupování v centru Sawgrass Mills Mall. Až bude zapadat slunce, dejte se po jeden a půl kilometru dlouhém bulváru Riverwalk do čtvrti umění a zábavy, kde najdete restaurace, divadla a pavilóny pod širým nebem.
 • Chokoloskee Island

  140 km (87 mil)

  Nepatrná část rezervace Everglades, která má celkem 1,5 milionu akrů. Tento přístav je skvělou základnou pro zkoumání, seznámení s místními lidmi a lov pstruhů. Pokud byste místo rybaření chtěli chytat něco většího, pronajměte si loď od kapitána a přibližte se k aligátorům, kteří tuto oblast obývají. Jak napovídá název, ostrov byl před příjezdem evropských cestovatelů domovem amerických Indiánů, a to více než 1 500 let. Podívejte se na západ slunce z přístavu – a také budete mít skvělý pocit z objevení Chokoloskee.
 • Key West

  250 km (160 mil)

  Prozkoumejte korálové útesy, projeďte se vlakem Conch Tour Train nebo si užijte zábavu v barech a vydejte se do vyhlášeného "Duval Crawl." Tento živý námořní přístav má něco pro každého. Navštivte domy Ernesta Hemingwaye a Harryho Trumana; pak si dejte rybí quesadillu a vychutnejte si zapadající slunce a pouliční umělce na náměstí Mallory Square. Místní i návštěvníci se scházejí před západem slunce už od 60. let minulého století – prostě si užívají společnost a život. Před odjezdem se nezapomeňte vyfotografovat u značky nejjižnějšího místa, Southernmost.