Celodenní výlety – New York

Hledáte-li trochu únik z pověstného Velkého jablka, stačí se podívat na těchto pět exkurzí, co vás osvobodí z pout města, které nikdy nespí.

Park Lighthouse Point
 • Park Adirondack

  30 km (19 mil)

  Jižní cíp parku je jen krátký kousek jízdy od New York State Thruway (dálnice Interstate 90). Za necelou hodinu můžete přejít od nákupů ve městě k pěším výletům kolem javorů s javorovým sirupem v parku Adirondacks.

  Oblast divočiny má 6 milionů akrů a možnosti zkoumání vám jednoduše vezmou dech – a průzkum můžete podniknout letadlem, na lodi nebo horkovzdušným balónem. Pokud se tam vydáte na podzim, využijte sezónní akce, jako je Oktoberfest a sýrová slavnost Cream Cheese Festival.

 • New Haven

  130 km (80 mil)

  New Haven se nachází na křižovatce dálnic Interstate 91 a 95 a nabízí vše: počínaje nákupem designového zboží, přes turistické stezky až po písečné pláže. Pokud jde o posledně zmiňovaná místa, zabalte si věci na piknik a věnujte den pobytu v parku Hammonasset Beach State Park v Madisonu.

  New Haven bývá popisován jako skrytá architektonická perla a vyznačuje se silnou uměleckou scénou. Instituce, jako je centrum britského umění Yale Center for British Art a umělecká galerie Yale University Art Gallery, jsou vyhlášené svými sbírkami.

 • Woodstock, Catskills

  170 km (105 mil)

  Woodstock se nachází v oblasti Catskills a je to okouzlující město ponořené do historie a folklóru. Je útočištěm komunity alternativního umění a má dokonce i zvláštní hřbitov vyhrazený pro kreativní umělce a osvícence.

  I když je Woodstock známý jako místo konání slavného festivalu, vrchol hnutí alternativní kultury 60. let se ve skutečnosti odehrál více než 60 km daleko, v Bethelu.

 • Atlantic City

  204 km (127 mil)

  Na slavné, více než 6 km dlouhé přímořské promenádě v Atlantic City najdete spoustu zábavy.

  Chcete-li zkusit něco jiného, vyšplhejte nahoru na maják Absecon Lighthouse, který je třetí největší ve Spojených státech, a pokochejte se úchvatným pohledem na horizont Atlantic City. Nebo můžete ochutnat místní sladkou delikatesu, označovanou jako „saltwater taffy“, a zároveň podniknout prohlídku ve výrobně cukrovinek James Candy Company. 

  Chcete-li využít výhodných nákupů, vydejte se do vnitrozemí do outletových obchodů a využijte prodejů bez daňové přirážky na oděvy zakoupené v New Jersey.

 • Maják Montauk Point

  198 km (124 mil)

  Nejstarší maják ve státě New York, kterému udělil oprávnění druhý kongres pod vedením prezidenta George Washingtona: v majáku Montauk Point se při prvním rozsvícení v roce 1797 pálil velrybí tuk. A maják pomáhá při navigaci mořskými vodami dones.

  Okolo majáku jsou k dispozici prohlídky s průvodcem; v roce 2012 se totiž stal národní památkou. Vyjděte 137 schodů a dočkáte se neuvěřitelných výhledů; a navštivte místní muzeum, kde jsou vystaveny exponáty související s lovem velryb i s původními americkými obyvateli kmene Montauk.